RADIREX

tabletės
Registruotojas:
Wrocławskie Zakłady Zielarskie “Herbapol” S.A., Lenkija
Tiekimas:
Nesutrikęs

I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

RADIREX 513,5 mg tabletės

2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje tabletėje yra 513,5 mg Rheum palmatum L. arba Rheum officinale Baillon, radix (rabarbarų šaknų) miltelių, atitinkančių ne mažiau kaip 11,97 mg hidroksiantraceno darinių, apskaičiuotų pagal reiną.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.

3. FARMACINĖ FORMA

Tabletė

Tabletės yra apvalios, abipus išgaubtos, 11,0-11,6 mm diametro, rudos spalvos, specifinio kvapo.

4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Trumpalaikis retkarčiais pasitaikančio vidurių užkietėjimo mažinimas.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Dozavimas

Suaugusiesiems, paaugliams vyresniems kaip 12 metų, senyviems pacientams

Suaugusiesiems, paaugliams vyresniems kaip 12 metų, senyviems pacientams reikia gerti 2 tabletes vieną kartą per parą prieš miegą.

Maksimali paros dozė yra 2 tabletės.

Paprastai pakanka šį vaistinį preparatą vartoti du tris kartus per savaitę.

Jei vartojama ilgiau nei 1-2 savaites, būtina gydytojo priežiūra.

Vaikų populiacija

RADIREX negalima vartoti vaikams iki 12 metų (žr. skyrių 4.3).

Vartojimo metodas

Vartoti per burną

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.

Žarnų nepraeinamumas ir stenozė, atonija, apendicitas, žarnyno uždegimas (pvz., Krono liga, opinis kolitas), neaiškios priežasties sukeltas pilvo skausmas, sunki dehidratacija ir sutrikęs vandens ir elektrolitų balansas.

Jaunesni kaip 12 metų vaikai.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Kaip ir kitų laisvinančių vaistinių preparatų, rabarbarų preparatų negalima vartoti pacientams, negalintiems pasituštinti arba kuriems ūmiai arba nuolat pasireiškė neaiškios priežasties virškinimo trakto simptomai, pvz., pilvo skausmai, pykinimas ir vėmimas, nes tai gali būti žarnų nepraeinamumo požymiai.

Jei liuosuojančių vaistinių preparatų reikia kasdien, būtina ištirti vidurių užkietėjimo priežastis. Reikia vengti ilgesnį laiką skirti laisvinančių vaistinių preparatų.

Laisvinančius vaistinius preparatus vartojant ilgesnį laiką gali sutrikti žarnyno funkcija ir išsivystyti priklausomybė vidurius laisvinantiems vaistiniams preparatams. Rabarbarų preparatų reikia vartoti tik tais atvejais, jeigu gydomasis poveikis negali būti pasiektas taikant dietą ar išmatų tūrį didinančiomis priemonės.

Jei rabarbarų preparatai yra skiriamas šlapimo nelaikantiems suaugusiems žmonėms, siekiant išvengti odos kontakto su išmatomis, įklotus reikia keisti kaip galima dažniau.

Skiriant vaistinio preparato pacientams, sergantiems inkstų ligomis, reikia įvertinti galimą elektrolitų disbalansą.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Hipokalemija (pasireiškianti dėl ilgalaikio liuosuojančių vaistinių preparatų vartojimo) gali sustiprinti rusmenės glikozidų poveikį ir įtakoti kartu vartojamų antiaritminių vaistinių preparatų, sukeliančių sinusinio ritmo reversiją (pvz., chinidino) bei QT intervalo pailgėjimą, poveikį. Vartojant kartu su kitais vaistiniais preparatais, sukeliančiais hipokalemiją (pvz., diuretikais, adrenokortikosteroidais ir saldyšaknės preparatais), gali padidėti elektrolitų disbalansas.

4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Nėra duomenų apie nepageidaujamą poveikį motinai ar vaisiui nėštumo metu vartojant rekomenduojamomis dozėmis. Tačiau, dėl tyrimų duomenų susijusių su kai kurių antraceno darinių (pvz., alavijų emodino, emodino, frangulino, chrizofanolo ir fisciono) toksinio poveikio vaisiui, RADIREX nėštumo metu vartoti nerekomenduojama.

Žindymas

RADIREX vartoti žindyvėms nerekomenduojama, nes nežinoma kiek metabolitų patenka į motinos pieną.

Pavartojus kitų antraceno darinių, aktyvių metabolitų, pvz,, reino, į motinos pieną patenka nedideli kiekiai. Apie vidurius laisvinantį poveikį žindomiems kūdikiams nebuvo pranešta.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

RADIREX gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

Gali pasireikšti padidinto jautrumo reakcijos.

Rabarbarų preparatai gali sukleti pilvo skausmą, spazmus ir suskystinti išmatas, ypač pacientams, sergantiems dirgliosios žarnos sindromu. Dažnis nėra žinomas. Tačiau šie simptomai gali pasireikšti ir perdozavus vaistinio preparato. Tokiais atvejais būtina sumažinti vaistinio preparato dozę.

Vartojant ilgą laiką gali sutrikti vandens ir elektrolitų pusiausvyra ir atsirasti albuminūrija ir hematūrija. Be to, vartojant ilgą laiką gali sukelti žarnų gleivinės pigmentaciją (pseudomelanosis coli), kuri paprastai praeina nustojus vartoti vaistinio preparato.

Gydymo metu šlapimas gali įgauti geltoną arba rausvai rudą (priklausomai nuo pH) atspalvį, tačiau tai kliniškai yra nereikšminga.

Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas

Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato registracijos, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius), faksu (nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131), elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt), per interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt ).

4.9 Perdozavimas

Pagrindiniai perdozavimo/per dažno vartojimo simptomai pasireiškia spazminiais pilvo skausmais ir sunkiu viduriavimu, todėl pacientas netenka daug skysčių ir elektrolitų, kuriuos būtina atstatyti. Viduriavimas gali sukelti kalio trūkumą, pasireiškiantį širdies ritmo sutrikimu, ir raumenų silpnumu, ypač jei kartu vartojama širdies glikozidų, diuretikų, kortikosteroidų ar saldymedžių šaknų preparatų. Gydymo metu būtina vartoti daug skysčių. Reikia stebėti elektrolitų, ypač kalio, pusiausvyrą organizme. Tai ypač svarbu senyviems pacientams.

Pastovus antraceno darinių turinčių vaistinių preparatų vartojimas gali sukelti kepenų uždegimą.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – kontaktiniai vidurius paleidžiantys vaistai, ATC kodas – A 06 AB

1,8-dihidroksiantraceno dariniai pasižymi vidurius laisvinančiu poveikiu.

β-0 susieti glikozidai (pvz. senozidai) nėra absorbuojamas viršutinėjė virškinimo trakto dalyje. Antraceno darinius storajame žarnyne bakterijos paverčia aktyviais metabolitais (antronais).

Yra du skirtingi veikimo mechanizmai:

1. Stimuliuoja storosios žarnos peristaltiką, todėl greitėja turinio slikimas žarnynu

2. Veikia du susijusius sekrecijos mechanizmus, tai yra slopina vandens ir elektrolitų (N+, Cl-) absorbciją į storojo žarnyno epitelio ląsteles (antiabsorbcinis efektas) ir stimuliuoja vandens bei elektrolitų sekreciją į žarnas (sekretolitinis efektas), todėl skysčių ir elektrolitų koncentracija storajame žarnyne didėja.

Tuštinimosi procesas prasideda po 8-12 valandų todėl, kad per šį laiką medžiagos patenka į storąją žarną ir yra metabolizuojamos į aktyvius junginius.

5.2 Farmakokinetinės savybės

β-O - susieti glikozidai (senozidai) nei absorbuojami viršutinėje žarnyno dalyje nei skaldomi virškinimo fermentų. Antraceno darinius storajame žarnyne bakterijos paverčia aktyviais metabolitais. Absorbuoti antrachinono anglikonai yra atitinkamai transformuojami į gliukuronidų ir sulfatų darinius.

Nėra žinoma koks antronų kiekis yra absorbuojamas. Tačiau, tiriant seną, eksperimentų su gyvūnais duomenimis skiriant iradijuotą reinantroną tiesiogiai į akląją žarną absorbavosi labai mažas (mažiau nei 10%) reinantrono kiekis.

Aktyvūs metabolitai, pvz. reinas, mažais kiekiais išsikyrė į motinos pieną. Tyrimai su gyvūnais pademonstravo silpną reino prasiskverbimą per placentą.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Žiurkėms vartojant 13 savaičių rabarbaro (šakniastiebiai Rheum palmatum L.) antrachinonų (Total rhubarb anthraquinones (TRAs)) 0, 140, 794, 4500 mg/kg kūno svorio dozėmis, nefrotoksinis poveikis buvo matomas didžiausią dozę vartojusių grupėje (642 kartus didesnė nei klinikinė dozė) jau 13 savaitę.

Salmonella/ mikrosomų teste etanolinis rabarbaro (Rheum officinale Baillon) šaknų ekstraktas (su ir be metaboliniu aktyvinimu) buvo silpnai mutageniškas TA 1537 štame.

Daugiau toksikologinių duomenų apie rabarbarą arba jo preparatus nėra.

Atlikus kai kurių antranoidų genotoksikologinius in vitro tyrimus, nustatyta, kad alavijų emodinas, emodinas, chrizofanolis ir fiscionas yra silpnai mutageniški Salmonella/ microsomų teste. Dauguma in-vivo tyrimų nerodė poveikio arba tik abejotiną poveikį.

Laivinančių vaistinių preparatų naudojimas kaip vienas iš išeinamosios angos vėžio (IAV) rizikos faktorių buvo tirtas keliuose klinikiniuose tyrimuose. Kai kurie tyrimai parodė ryšį tarp rizikos susirgti išeinamosios angos vėžiu ir antrachinono darinių turinčių vaistinių preparatų naudojimo, kai kurie tyrimai tokio ryšio nerodė. Tačiau, nustatytas ryšys tarp vidurių užkietėjimo rizikos ir mitybos įpročių. Ateityje atliekamų tyrimų tikslas neabejotinai įvertinti karcinogeniškumo riziką.

Trumpalaikis rabarbaro vartojimas taip kaip rekomenduojama yra saugus.

6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Krospovidonas

Talkas

6.2 Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini.

6.3 Tinkamumo laikas

3 metai

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys

Lizdinė plokštelė, pagaminta iš aliuminio folijos ir PVC, kurioje yra 10 tablečių, kartu su pakuotės lapeliu įdėta į kartoninę dėžutę.

6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti

Specialių reikalavimų atliekoms tvarkyti nėra.

7. REGISTRUOTOJAS

Wrocławskie Zakłady Zielarskie “Herbapol” S.A.

ul. Św. Mikołaja 65/68

50-951 Wrocław

Lenkija

8. REGISTRACIJOS PAŽYMĖJIMO NUMERIS (-IAI)

LT/1/96/3354/001

9. REGISTRAVIMO / PERREGISTRAVIMO DATA

Registravimo data 1996 m. liepos mėn. 11 d.

Paskutinio perregistravimo data 2013 m. liepos mėn. 31 d.

10. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2016-12-31

Išsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt

II PRIEDAS

REGISTRACIJOS SĄLYGOS

A. GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI

A. GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Wrocławskie Zakłady Zielarskie “Herbapol” S.A.

ul. Św. Mikołaja 65/68

50-951 Wrocław

Lenkija

B. TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI

Nereceptinis vaistinis preparatas.

III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS

A. ŽENKLINIMAS

INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

KARTONO DĖŽUTĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

RADIREX 513,5 mg tabletės

Rabarbarų šaknų milteliai

2. VEIKLIOJI (-IOS) MEDŽIAGA (-OS) IR JOS (-Ų) KIEKIS (-IAI)

Vienoje tabletėje yra 513,5 mg Rheum palmatum L. arba Rheum officinale Baillon, radix (rabarbarų šaknų) miltelių, atitinkančių ne mažiau kaip 11,97 mg hidroksiantraceno darinių, apskaičiuotų pagal reiną.

3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

10 tablečių

5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)

Vartoti per burną.

Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.

6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)

8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm}

9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)

11. REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Wroclawskie Zaklady Zielarskie „Herbapol” S. A.

ul. Sw. Mikolaja 65/68

50-951 Wroclaw

Lenkija

12. REGISTRACIJOS PAŽYMĖJIMO NUMERIS (-IAI)

LT/1/96/3354/001

13. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}

14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Nereceptinis vaistinis preparatas

15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA

Trumpalaikis retkarčiais pasitaikančio vidurių užkietėjimo mažinimas.

Suaugusiesiems, paaugliams vyresniems kaip 12 metų, senyviems pacientams reikia gerti 2 tabletes vieną kartą per parą prieš miegą.

16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

RADIREX

MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ

LIZDINĖ PLOKŠTELĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

RADIREX 513,5 mg tabletės

Rabarbarų šaknų milteliai

2. REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS

Wrocław Herbapol S.A.

3. TINKAMUMO LAIKAS

EXP {mm MMMM}

4. SERIJOS NUMERIS

Lot {numeris}

5. KITA

B. PAKUOTĖS LAPELIS

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

RADIREX 513,5 mg tabletės

Rabarbarų šaknų milteliai

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

  1. Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  2. Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
  3. Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  4. Jeigu per 7-14 dienų Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra RADIREX ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant RADIREX

3. Kaip vartoti RADIREX

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti RADIREX

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra RADIREX ir kam jis vartojamas

Augalinis vaistinis preparatas trumpalaikiam retkarčiais pasitaikančiam vidurių užkietėjimui mažinti.

Jeigu per 7-14 dienų Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

2. Kas žinotina prieš vartojant RADIREX

RADIREX vartoti negalima:

- jeigu yra alergija veikliajai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

- žarnų nepraeinamumas ir stenozė, atonija, apendicitas, žarnyno uždegimas (pvz., Krono liga, opinis kolitas), neaiškios priežasties sukeltas pilvo skausmas, sunki dehidratacija ir sutrikęs vandens ir elektrolitų balansas.

- jaunesni kaip 12 metų vaikai.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, arba vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti RADIREX.

Pacientai, vartojantys širdies glikozidus, antiaritminius vaistus, QT intervalą pailginančius vaistus, diuretikus, adrenokortikosteroidus arba saldyšaknių preparatus, prieš pradėdami vartoti RADIREX, privalo pasikonsultuoti su gydytoju.

Kaip ir kitų laisvinančių vaistų, rabarbarų preparatų negalima vartoti pacientams, negalintiems pasituštinti arba kuriems ūmiai arba nuolat pasireiškė neaiškios priežasties virškinimo trakto simptomai, pvz., pilvo skausmai, pykinimas ir vėmimas, nes tai gali būti žarnų nepraeinamumo požymiai.

Jei liuosuojančių vaistų reikia kasdien, būtina ištirti vidurių užkietėjimo priežastis. Reikia vengti ilgesnį laiką vartoti laisvinančių vaistų.

Laisvinančius vaistus vartojant ilgesnį laiką gali sutrikti žarnyno funkcija ir išsivystyti priklausomybė vidurius laisvinantiems vaistams. Rabarbarų preparatų reikia vartoti tik tais atvejais, jeigu gydomasis poveikis negali būti pasiektas taikant dietą ar išmatų tūrį didinančiomis priemonės.

Jei rabarbarų preparatai yra skiriamas šlapimo nelaikantiems suaugusiems, siekiant išvengti odos kontakto su išmatomis, įklotus reikia keisti kaip galima dažniau.

Skiriant vaisto pacientams, sergantiems inkstų ligomis, reikia įvertinti galimą elektrolitų disbalansą.

Vaikams ir paaugliams

RADIREX negalima vartoti vaikams iki 12 metų.

Kiti vaistai ir RADIREX

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Hipokalemija (pasireiškianti dėl ilgalaikio liuosuojančių vaistų vartojimo) gali sustiprinti rusmenės glikozidų poveikį ir įtakoti kartu vartojamų antiaritminių vaistų, grąžinančių sinusinį ritmą (pvz., chinidino) bei pailgininačių QT intervalą, poveikį. Vartojant kartu su kitais vaistais, sukeliančiais hipokalemiją (pvz., diuretikais, adrenokortikosteroidais ir saldyšaknės preparatais), gali padidėti elektrolitų disbalansas.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Nėra duomenų apie nepageidaujamą poveikį motinai ar vaisiui nėštumo metu vartojant rekomenduojamomis dozėmis. Tačiau, dėl tyrimų duomenų susijusių su kai kurių antraceno darinių (pvz., alavijų emodino, emodino, frangulino, chrizofanolo ir fisciono) toksinio poveikio vaisiui, RADIREX nėštumo metu vartoti nerekomenduojama.

Žindymas

RADIREX vartoti žindyvėms nerekomenduojama, nes nežinoma kiek metabolitų patenka į motinos pieną.

Pavartojus kitų antraceno darinių, aktyvių metabolitų, pvz,, reino, į motinos pieną patenka nedideli kiekiai. Apie vidurius laisvinantį poveikį žindomiems kūdikiams nebuvo pranešta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

RADIREX gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

3. Kaip vartoti RADIREX

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiesiems, paaugliams vyresniems kaip 12 metų, senyviems pacientams reikia gerti 2 tabletes vieną kartą per parą prieš miegą.

Maksimali paros dozė yra 2 tabletės.

Paprastai pakanka šį vaistą vartoti du tris kartus per savaitę.

Jei vartojama ilgiau nei 1-2 savaites, būtina gydytojo priežiūra.

Vartojimas vaikams

RADIREX negalima vartoti vaikams iki 12 metų.

Ką daryti pavartojus per didelę RADIREX dozę?

Pagrindiniai perdozavimo arba per dažno vartojimo simptomai pasireiškia spazminiais pilvo skausmais ir sunkiu viduriavimu, todėl pacientas netenka daug skysčių ir elektrolitų, kuriuos būtina atstatyti. Viduriavimas gali sukelti kalio trūkumą, pasireiškiantį širdies ritmo sutrikimu, ir raumenų silpnumu, ypač jei kartu vartojama širdies glikozidų, diuretikų, kortikosteroidų ar saldymedžių šaknų preparatų. Gydymo metu būtina vartoti daug skysčių. Reikia stebėti elektrolitų, ypač kalio, pusiausvyrą organizme. Tai ypač svarbu senyviems pacientams.

Pastovus antraceno darinių turinčių vaistų vartojimas gali sukelti kepenų uždegimą.

Jei pasireiškė bet kuris iš aukščiau paminėtų simptomų kreipkitės į gydytoją arba artimiausią medicininės pagalbos centrą.

Pamiršus pavartoti RADIREX

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, arba vaistininką arba slaugytoją.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gali pasireikšti padidinto jautrumo reakcijos.

Rabarbarų preparatai gali sukelti pilvo skausmą, spazmus ir suskystinti išmatas, ypač pacientams, sergantiems dirgliosios žarnos sindromu. Dažnis nėra žinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis). Tačiau šie simptomai gali pasireikšti ir perdozavus vaisto. Tokiais atvejais būtina sumažinti vaisto dozę.

Vartojant ilgą laiką gali sutrikti vandens ir elektrolitų pusiausvyra ir atsirasti albuminūrija ir hematūrija. Be to, vartojant ilgą laiką gali sukelti žarnų gleivinės pigmentaciją (pseudomelanosis coli), kuri paprastai praeina nustojus vartoti vaisto.

Gydymo metu šlapimas gali įgauti geltoną arba rausvai rudą (priklausomai nuo pH) atspalvį, tačiau tai kliniškai yra nereikšminga.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt , taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt ). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti RADIREX

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

RADIREX sudėtis

  1. Veiklioji medžiaga yra rabarbaro šaknų milteliai. Vienoje tabletėje yra 513,5 mg Rheum palmatum L. arba Rheum officinale Baillon, radix (rabarbarų šaknų) miltelių, atitinkančių ne mažiau kaip 11,97 mg hidroksiantraceno darinių, apskaičiuotų pagal reiną..
  2. Pagalbinės medžiagos yra krospovidonas talkas.

RADIREX išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletės yra apvalios, abipus išgaubtos, 11,0-11,6 mm diametro, rudos spalvos, specifinio kvapo.

Lizdinė plokštelė, pagaminta iš aliuminio folijos ir PVC, kurioje yra 10 tablečių, kartu su pakuotės lapeliu įdėta į kartoninę dėžutę.

Registruotojas ir gamintojas

Wrocławskie Zakłady Zielarskie “Herbapol” S.A.

ul. Św. Mikołaja 65/68

50-951 Wrocław

Lenkija

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-12-31

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.