A50: Įgimtas sifilis

Įgimtas sifilis yra sifilio forma, kuri perduodama iš užsikrėtusios motinos vaikui per gimdymą. Kai motina serga sifiliu ir nebuvo gydoma, bakterija Treponema pallidum gali būti pernešama į vaisių per placentą, sukeliant infekciją dar negimus. Įgimtas sifilis gali turėti rimtų pasekmių kūdikiui, jei negydomas arba gydomas nepakankamai

Įgimtas sifilis gali pasireikšti įvairiais būdais ir turėti įvairius simptomus. Kūdikiams, gimusiems su įgimtu sifiliu, gali būti pastebėti šie simptomai:

1. Odos bėrimai: Gali atsirasti išbėrimai, kurie dažniausiai prasideda kaip šlapios baltos arba raudonos dėmelės, vėliau virstantys raudonais arba rudais bėrimais. Bėrimai gali būti platūs ir pasireikšti visame kūne.

2. Lytinių organų pažeidimai: Kūdikiams gali atsirasti lytinių organų patinimas, opų arba išskyros. Tai gali būti pastebima tiek mergaičių, tiek berniukų atveju.

3. Kaulų ir dantų pažeidimai: įgimtas sifilis gali paveikti kaulus ir dantis. Kaulų deformacijos, tokios kaip iškilimai arba išdubimai, gali būti pastebimi rentgeno tyrimuose. Be to, gali būti pažeidžiami dantys, gali pasireikšti "Hutchinsono dantys" - tai balti, plokšti ir įlenkti dantys.

4. Sutrikęs augimas ir raida: įgimtas sifilis gali turėti neigiamą poveikį vaiko augimui ir raidai. Gali pasireikšti mažas kūno svoris, vėlyvas arba neadekvatus fizinis ir intelektinis vystymasis.

Įgimto sifilio diagnozė paprastai atliekama kraujo tyrimais, siekiant aptikti specifinius sifilio antikūnus arba paties bakterijos Treponema pallidum buvimą. Ankstyvas ir tinkamas gydymas antibiotikais gali padėti kontroliuoti infekciją ir sumažinti komplikacijų riziką vaikui.