Prekių priežiūros taisyklės


Vidaus baldai

Mūsų parduotuvėje esantys vidaus patalpoms skirti mediniai baldai dažniausiai pagaminti iš buko masyvo. Paviršiai yra nubeicuoti ir nulakuoti. Naudojami tik aplinkai nekenksmingi ir vandens pagrindu pagaminti beicai ir lakai. Galimi spalviniai nukrypimai dėl skirtingų medienos struktūrų, spalvų bei apdirbimo technikos, nes mums prekes gamina skirtingi tiekėjai.Nelaikykite baldų tiesioginiuose saulės spinduliuose. Spalvos pakitimai dėl saulės spindulių nėra pagrindu prekę laikyti nekokybiška. Mūsų tiekiamus neapdirbtos medienos baldus prieš apdorojant reikalingomis priemonėmis reikalinga dar kartą nušlifuoti.

 

 

 Tam tikriems medinių ir baro kėdžių modeliams suteikiama 3 - jų metų garantija rėmo tvirtumui. Ilgą garantinį terminą galime suteikti todėl, kad šias medines kėdes bei baro kėdes gamina specialiai apmokyti meistrai pagal ilgametes, tradicines technologijas, naudodami daug rankų darbo. Kėdžių rėmai yra sunerti ir suklijuoti, o kurie modeliai dar papildomai ir sutvirtinti varžtais. Tokie modeliai paprastai tiekiami tik pilnai sumontuoti.

3 - jų metų garantija rėmo tvirtumui taikoma tik pagal paskirtį naudojamoms kėdėms ar baro kėdėms, nedarant neeilinių apkrovų, taip pat prižiūrimoms prisilaikant šių prekių priežiūros taisyklių. Pagrindinis priežiūros reikalavimas šioms kėdėms yra reguliarus varžtų suveržimo patikrinimas (jei tokie yra), ypač prieš pradedant naudoti kėdes bei varžtų paveržimas praėjus 8 savaitėms nuo naudojimo pradžios, o po to dar maždaug po 6 mėnesių.

 

 

 

 

 
Kai kurie sėdimieji baldai yra su ratukais. Įstatant ratukus prašome nenaudoti metalinio plaktuko, tereikia įspausti ratuką arba galima tik su guminiu plaktuku atsargiai pakalti, nepažeidžiant prekės.

 

 

 
Mūsų siūlomi lenktos medienos baldai yra pagaminti pagal klasikinių baldų ilgametes gamybos technogijas. Mediena yra garinama karštais vandens garais, lenkiama, dedama į metalines formas ir išdžiovinama. Lenktos medienos baldų. išskirtinė konstrukcinė savybė yra atskirų kėdės lenktų dalių, kurios gali lanksčiai judėti nelūždamos, sujungimas varžtais ir taip užtikrinamas aukštas atsparumas apkrovoms.Mediena yra „gyva“, „vaikštanti“ medžiaga, todėl yra normalu, kai kėdė be apkrovos truputį juda. Kai tik ant kėdės atsisėdama, kėdės kojos išsiskečia ir kėdė vėl stovi tiesiai ir stabiliai. Patikrinkite suveržimus varžtais ir truputį paveržkite, neperverždami. Suveržimus reikia pakartotinai patikrinti ypač naudojimo pradžioje, nes lenktos medienos baldai reaguoja į apkrovas. Patariama suveržimus patikrinti praėjus 8 savaitėms nuo naudojimo pradžios, o po to dar paveržti maždaug po 6 mėnesių.

 

 

 


Priklausomai nuo grindų dangos, galima užsisakyti padelius baldams ir taip sumažinti medinių baldų paliekamus įbrėžimus ant grindų. Mūsų parduotuvėje galite įsigyti kelių rūšių padelius. Drėgnos grindys gali nusidažyti nuo beico, kuriuo padengti stalai ar sėdėjimo baldai. Jeigu naudojate veltinio padelius,  atkreipkite dėmesį, kad reikalinga laiku pakeisti nusidėvėjusius padelius. Nusidėvėję padeliai per ilgą laiką gali pažeisti grindų dangą. Valant visus medinius baldus yra labai svarbu, kad valymui nebūtų naudojamos šlapios šluostės. Baldo valymui naudojamos tik drėgnos šluostės ir be jokių priežiūros priemonių. Paviršiai iš karto turi būti sausai išvalyti, kitaip gali būti pažeistas lakas. Ant medinių baldų negalima dėti drėgnų rūbų, skėčių, nes drėgmė gali sugadinti baldą.


Naudojant stalviršius dengtus natūralia faneruote arba pagamintus iš medžio masyvo, svarbu nestatyti aštriais paviršiais daiktų (stiklinių, peleninių, žvakidžių) ant stalviršio be padėliuko, nes jie gali subraižyti skaidrų laką. Negalima sudėti kėdžių ant tik ką nuplautų stalviršių.Nurodytas apmušalams reikalingas medžiagos kiekis galioja tik vienspalvėms arba smulkiai margintoms medžiagoms, kai medžiagos plotis yra 140 cm. Mes neprisiimame atsakomybės už klientų mums atsiųstą medžiagos kokybę. Siunčiant dvipusius audinius reikalinga pažymėti gerąją medžiagos pusę.
Atkreipkite dėmesį į medžiaginių apmušalų priežiūrą, nurodytą prie kiekvienos atskiros medžiagos rūšies kataloge arba mūsų internetinėje parduotuvėje.Jeigu Jūsų baldų apmušalai yra  tekstilinės odos (dirbtinės odos), tuomet mes rekomenduojame reguliariai valyti su specialiais valikliais, skirtais dirbtinės odos priežiūrai, nenaudojant skiediklių bei šveičiančių ir braižančių priežiūros priemonių. Valyti tik švariu vandeniu taip pat nepakanka. Mūsų parduotuvėje siūlomiems baldams naudojamos natūralios odos kilmė yra Europa, oda apdorojama prisilaikant Europos Sąjungoje taikomų normų.


Oda yra natūralus ilgaamžis produktas. Tačiau naudojant, veikiant prakaitui, saulės spinduliams, drėgmei ir pan., oda tepasi ir išsausėja. Norint išsaugoti natūralios odos grožį ir apsaugines funkcijas reikalinga reguliari priežiūra. Oda aptraukti baldai negali būti veikiami tiesioginių saulės spindulių, stovėti saulės atokaitoje, taip pat šalia šilumos šaltinio, nes oda greitai išblunka, išsaudėja, tampa netvirta.Drėgną odą reikia džiovinti kambario temperatūroje, palaipsniui, prieš tai šiek tiek nusausinti rankšluosčiu. Kasdien naudojami odiniai baldai turi būti impregnuojami ir ištepami maitinančiomis priemonėmis, tuomet jie išliks minkšti ir gerai atrodys. Natūralios odos priežiūros priemonių  - aliejaus ir vaško - sudėtinė dalis yra lanolinas (vilnos riebalai), kurie padeda išlaikytį odos elastingumą. Priežiūra turi atitikti odos rūšį, nes lygi oda ir verstinė oda yra skirtingi produktai. Mūsų baldams yra naudojama lygi oda.
Matomus nešvarumus nuo odos reikia valyti švelniomis valymo priemonėmis. Pagal poreikį odą reikia kas 3 аr 6 mėnesius nuvalyti ir apsaugoti specialiu pieneliu.Paskutiniu metu padaugėjo atvejų, kai spalvoti rūbai ištepa šviesią odą. Turint tokius odinius baldus mes rekomenduojame paviršių apdoroti apsauginėmis odos priežiūros priemonėmis. Tai padės apsaugoti nuo gilaus įsiskverbimo į odą. Prieš tai švariai nuvalykite odą! Prieš naudojant visas valymo priemones reikia išbandyti mažiausiai matomoje baldo vietoje.Stalai ir stalų kojos (išskyrus sudedamus stalus) klientams tiekiami išrinkti ir klientas turi pats juos susirinkti. Visos stalų kojos gali būti derinamos su visais mūsų siūlomais stalviršiais. Išimtys: aliumininės kojos su akmens stalviršiais arba stikliniai stalviršiai su kojomis be numatyto specialaus tvirtinimo stiklui. Montuojant su kitų tiekėjų gaminiais, mes nesuteikiame garantijos kito tiekėjo prekei. Savarankiškai montuojant stalo kojas ir stalviršius reikia vadovautis mūsų surinkimo instrukcijomis ir nurodymais. Prašome atkreipti dėmesį į rekomenduojamus maksimalius stalviršių dydžius, nurodomus prie kiekvienos stalo kojos – tuomet pagal paskirtį naudojamas stalas bus stabilus. Prie vieno stalviršio montuoti kelis vienos kojos rėmus iš esmės negalima.


Dėmesio, tvirtinant stalviršį prie stalo kojos, kaip yra nurodyta surinkimo instrukcijoje, stalviršis turi būti dedamas ant minkšto ir lygaus pagrindo, kad nesubraižytumėte stalviršio. Mūsų stalviršiai iš granito yra gaminami kombinuojant su medžio dulkių plokšte, nes nėra galimybių tiesiogiai sumontuoti granitinį stalviršį ir stalo kojas.


Mūsų siūlomų sukamų darbo kėdžių aukštis yra reguliuojamas pneumatinio pakėlėjo pagalba. Dėmesio! Pakeisti pneumatinį pakėlėją gali tik specialiai apmokytas žmogus.Sukamos biuro kėdės standartiškai tiekiamos su juodos spalvos ratukais kiliminei dangai (DIN EN 12529). Naudojant biuro kėdę ant kietos grindų dangos, šie ratukai saugumo sumetimais turėtų būti pakeisti „minkštais“ ratukais (su spalvota juostele).Ant amortizuojančių kėdžių su plieninio lenkto vamzdžio rėmu prieš naudojant būtina uždėti plastikines apsaugas (jos yra prie kėdės pridedamame detalių maišelyje), kad kėdė nevirstų į priekį. Kai kurių amortizuojančių modelių, pvz. kėdės TAPE, reikalinga periodiškai paveržti po sėdimąją dalimi esančius metalinius lankus bei sujungimus varžtais.Amortizuojančios kėdės su medine sėdimąja dalimi, pvz.: VIENNA, surenkamos tik vadovaujantis pridedamomis surinkimo instrukcijomis. Neišgręžtos skylutės surinkimui nėra pagrindas laikyti prekę nekokybiška. Medvaržčiai gali būti įsukti ir be išankstinio gręžimo. Ne visos išgręžtos ertmės yra numatytos surinkimui. Kai kurios ertmės buvo reikalingos kėdės lakavimo procese.

 

 

 
Lauko baldai


Mūsų siūlomi lauko baldai yra pagaminti iš aliuminio, nerūdijančio plieno, plastiko, plieno ar plieninių vamzdelių, ketaus ir derinant su įvairiais plastikais bei įvairiomis medienos rūšimis. Prašome atkreipti dėmesį į nuorodas, ar lauko baldai yra atsparūs atmosferos poveikui ir gali būti naudojami lauke be apribojimų ar tik po stogeliu.Baldai iš aliuminio yra lengvi ir stabilūs, suneriami ir atsparūs atmosferos poveikiui. Aliuminio vamzdelių anodavimas, poliravimas ar nupurškimas suteikia aliuminio baldams ilgaamžiškumo. Nebent naudojant šiuos baldus uždaruose baseinuose, chloras bei dezinfekavimo priemonės gali pažeisti baldo paviršių.

 

 

 Kai kurių lauko baldų modelių aliumininis rėmas yra pilnai apipintas. Pintoji dalis yra atspari trūkimui ir UV spinduliams. Šiuos baldus valykite tik muilu ir vandeniu, nenaudokite jokių raižančių cheminių priedų. Tas pats galioja ir kėdėms su pynimu iš poliesterio, pasižyminčiu aukštu atsparumu trūkimui ir UV spinduliams. Dėl audinio struktūros poliesterio audinys labai greitai išdžiūna, o audinio apdorojimas fungicidais apsaugo nuo grybelio.

 

 

 


Baldai iš nerūdijančio plieno pasižymi ilgaamžiškumu, yra atsparūs atmosferos poveikiui, lengvai valomi, tačiau  nėra atsparūs įbrėžimams ir dėmėms. Purvas neprikimba prie lygaus paviršiaus ir yra lengvai pašalinamas. Nerūdijantis plienas nesudaro palankios terpės daugintis mikroorganizmams. Bendrai priežiūrai rekomenduojama drėgna šluostė, geriau iš mikropluošto ir universalus valiklis arba specialus valiklis nerūdijančiam plienui. Po to reikia nublizginti paviršių. Greitam pavalymui taip pat galima pasinaudoti skysčiu langams, riebalus galima nuvalyti su įprastinėmis indų plovimo priemonėmis. Jokiu būdu nenaudokite šveičiančių miltelių, metalinių šepetukų ar metalizuotų šveistukų. Jais galite pažeisti nerūdijančio plieno apsauginį paviršių, o taip pat subraižyti paviršių. Geriau užpilti valiklio ant šluostės, ja uždengti valomą paviršių ir leisti valikliui įsigerti valomą paviršių. Tada dar kartą nuplauti drėgna šluoste ir sausai išblizginti. Taip pat prašome nedėti ant nerūdijančio plieno paviršių kitų plieninių daiktų, nes metalo dulkių nuosėdos ar rūdys gali nusėsti ant nerūdijančio plieno paviršiaus ir jas bus sunkų išvalyti. Tokį pat poveikį gali turėti ir išberta druska. Druska kartu su skysčiais sudaro druskos rūgštį, kuri per mikroskopines skylutes įsigeria į nerūdijančio plieno paviršių.Kai kurie mūsų siūlomi lauko baldai yra pagaminti iš tiko arba akacijos medienos. Šie iš tikmedžio ir akcijos pagaminti baldai, taip pat tikmedžio stalviršiai kaip taisyklė parduodami neapdoroti specialiomis priemonėmis. Neapdorotus baldus prieš naudojant lauke reikia nutepti impregnuojančiu aliejumi. Jeigu baldai nebus reguliariai aliejuojami, jų paviršius įgaus pilkšvą atspalvį, taps šiurkštus. Tačiau iš tropinės medienos pagamintų baldų ilgaamžiškumas nepriklauso nuo aliejavimo. Specialaus aliejaus baldų priežiūrai galima įsigyti prekybos centruose.Nerūdijančio plieno stalviršiai (INOX stalviršiai) yra pagaminti naudojant medžio dulkių plokštę, kuri nėra absoliučiai atspari vandeniui. Prieš naudojant lauke visi sujungimai turi būti apdorojami silikonu, kad vanduo nepatektų į vidų ir neišbrinkintų medžio drožlių plokštės. Šie stalviršiai gali būti naudojami tik po stogeliu. Lauko sąlygomis stalų negalima laikyti apvertus aukštyn kojomis, nes vanduo dėl ant stalviršių kraštų esančių briaunų negali nutekėti nuo stalviršio.